OK Jedinstvo na korak od titule prvaka Srbije

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove u drugom meču finalne serije plej-ofa Superlige savladale su Železničar u Lajkovcu sa 3:1 i na taj način došle na samo jednu pobedu od istorijskog uspeha i osvajanja prve titule prvaka Srbije.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice, a već u subotu u Staroj Pazovi, naše odbojkašice će imati priliku da osvoje pehar namenjen državnom šampionu za sezonu 2018/2019.

Ukoliko Jedinstvo ostvari taj uspeh, biće prvi sportski klub sa teritorije naše opštine koji je postao prvak države u nekom od olimpijskih timskih sportova.

Za razliku od prvog meča, kad je Jedinstvo počelo nesigurno i kasnije posle velikog preokreta izborilo pobedu, u drugoj utakmici već u prvom setu bilo je jasno da će domaći Železničar biti u podređenom položaju. Najviše što su domaće odbojkašice uspele da urade bilo je osvajanje drugog seta, dok su i u trećem i u četvrtom staropazovčanke pokazale sigurniju igru u završnici i zasluženo došle do važne pobede.